Arxiu del September del 2009

DESPRÉS D’UN ANY

Wednesday, 30/09/2009 (00:50)

Ha passat l’estiu del 2009 i vull deixar una constatació.

Jo he passat un mal estiu fisicament. He perdut la qualitat de vida que tenia fins aquest moment. No sabia ben bé què em passava, però alguna cosa no anava com abans i això em col.lapsava mentalment. He tingut mal als ossos i també cansament. No sabia ben bé quina n’era la causa i no trobava la manera d’aclarir-ho. He passat molta calor, molta.

Vaig anar a veure el reumatòleg un parell de vegades pensant que la medecina que m’havia prescrit per l’osteoporosi era la causant dels meus mals. Finalment, crec que com que es va veure acorralat i després de passar juliol i agost malament, em va recomanar fer-me unes analitiques per descartar coses. Sí, va veure que la descalsificació dels ossos s’havia aturat, és més, havia pujat i que per tant la medecina que prenia em feia el bé. També em va trobar una manca de vitamina D força important i que això provoca una acceleració d’una cosa que es diu PHT que també causa dolor. És per això que va deixar entre-veure que el que em passava era conseqüència de l’anastrozol (la pastilla de la quimio oral) i que tot és un efecte secundari que pot donar aquesta medicació. També em va receptar una tanda de vitamina D oral durant un any. Les suades perquè el sol em proporcionés vitamina D no van ser útils (more…)